Cimbora tér
A 11. Cimbora Kaláka Tábor meghívott résztvevői

2009. június 28.- július 3.
Benedek-mező
(Sepsiszentgyörgy mellett)

Idei táborunk lapelődünk, a Cimbora főszerkesztőjének tiszteletére Benedek Elek emléktábor lesz. A nagy meseíró, ez erdélyi gyermekirom megteremtője, Elek apó műveinek jegyében játszunk, alkotunk együtt öt napig a Benedek-mezei táborhelyen.
Alább idei három pályázatunk győzteseinek valamint a Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Vetélkedő első díjas csapatának és a székesfehérvári Gárdonyi Géza Művelődési Ház két pályázatának nyertes névsorát olvashatjátok: ők lesznek a résztvevői a 2009-es Cimbora Kaláka Tábornak.

Cimbora Kaláka Pályázat győztesei:
Benedek Karola, Tiszahosszúmező
Benkő Jakab, Székelyszáldobos
Berei Csilla Blanka, Nagykároly
Berei Csenge Bernadett,  Nagykároly
Boga Bíborka, Erdőfüle
Bogdán Mónika, Székelyszáldobos
Császár Szabolcs Csíkszereda
Csuszner Ágnes, Gyergyószentmiklós
Fejér Eszter, Gyergyószentmiklós
Gedő Ágnes,  Homporódszentpál
György Erika, Gyergyószentmiklós
Huszár Beáta, Gyergyócsomafalva
Józsa Enikő, Korond
Józsa Ildikó, Korond
Konnát Árpád, Kovászna
Konnát Levente, Kovászna
Máthé Csongor,  Marosvásárhely
Mihály Enikő, Marosvásárhely
Rusznyák Evelin, Tiszahosszúmező
Nyikó Anetta, Székelyszáldobos
Székely Attila Gyergyócsomafalva
Tókos Imola, Barót
Trinfa Anita, Székelyszáldobos

Az országos grafikai és festészeti pályázat idei győztesei:
V-VI. osztályosok:
1. díj:  Sós Beáta (Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda)
2. díj: Serar Szabolcs (Nagy István Művészti Líceum, Csíkszereda)
3. díj: Lázár Tímea (Turóczi Mózes Általános Iskola, Kézdivásárhely)
VII-VIII. osztályosok:
1. díj: Lokodi Anna-Aletta (József Attila Általános Iskola, Csíkszereda)
2. díj: Ferencz Zsombor (Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda)
3. díj: Mátyás Emőke (Nagy Mózes Líceum, Kézdivásárhely)
 és Garai Csengele (Nagy Mózes Líceum, Kézdivásárhely)

A Diákmúzsa Klub pályázatának díjazottjai:
Próza kategória:
1. díj: Gáll Eszter
2. díj: Császár Szabolcs
és Király Noémi
3. díj: Rancz Mónika

Vers kategória:
1. díj: Ugron Nóri
2. díj: Veres Ágost
3. díj: Balázs Renáta

A Kőrösi Csoma Sándor Anyanyelvi Vetélkedő országos döntőjének nyertes csapata:
Konnát Árpád, Konnát Levente és Dombi Dalma Orsolya (a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Iskolaközpont csapata).

És a székesfehérvári Gárdonyi Géza Művelődési Ház pályázatainak nyertesei:
Tollpihe Meseíró Pályázat: Tar Viktória, Kápli Hajnalka és Tóth Kamilla Lilla.
Óperenciás Mesemondó Verseny: Bakó Evelyn, Kríma Dorina, Klauzer Viktor és Király Viktória

További részleteket tudhattok meg, és a nyertes pályamunkákat megnézhetitek, elolvashatjátok a Cimbora május-júniusi számában.

Az idei táborozók jelentkezését a cimboramail@gmail.com e-mail címen vagy a 0374-004-696-os szerkesztőségi telefonszámon várjuk június 1-12. között, hétköznapokon, 10-12 óráig.
Gratulálunk, és várjuk a találkozást:
Cimbora


 


A Diákmúzsa Klub 2009-es pályázatának díjazottjai

PRÓZA KATEGÓRIA I. díj Gáll Eszter: Péntek 13 II. díj Császár Szabolcs: Csönd Király Noémi: Egy furcsa este III. díj Rancz Mónika: A hulló csoda Dicséret: Benkő Jakab: Az én életem Bogdán Mónika: A szegény kiskutya története Roşu Kriszta: ...
tovább >>>

A Cimbora 2. grafikai és festészeti pályázatának nyertesei

V-VI. osztályosok I.    Sós Beáta (Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda II.    Serar Szabolcs(Nagy István Művészti Líceum, Csíkszereda) III.    Lázár Tímea (Turóczi Mózes Általános Iskola, Ké...
tovább >>>

 

Támogasson
adója 2%-val


Benedek Elek
Benedek Elek emlékév

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Impresszum
Copyright ©2010 Cimbora.net
Fejlesztés: ConstantinStudio