Színtér
Ügynökségek számára dolgozik, megállja helyét az alkalmazott műfajok terén. Nem a galériák környékén kell keresnünk őt, hanem a világhálón.
Lássuk, hogyan készülnek az analóg 3D-s illusztrációk, amelyeket itt is láthatunk. Az első mindig az elgondolás. Ha nincs, akkor elkezdünk rajzolni, mert a folyamat alatt megérkezhet, bejöhet az ötlet – vagy az elhatározás.
Tanár: Mit csinálsz, fiam?
Diák az üres papír előtt: Gondolkodom.
Tanár: Gyere, gondolkodj a papíron!
Ha megvan, akkor színes kartonra kerül át a grafika, elemenként precízen körbevágva szikével, ollóval, más vágószerszámmal. Ezeket egymásra illesztjük, mint amikor kollázst ragasztunk. Ettől a művelettől és a fényárnyék játéktól nyer térbeliséget a munka. Tapintható, többdimenziójú.
Több magazin, cég, előadóművész számára is készít munkát rendelésre. Nem fél hozzányúlni fura, pontosabban nem hagyományos anyagokhoz, mint a cukor, drót, papírpénz, cérna. A drót hangokat hallat, ha be van kötve, a cukorírás élővé válik a hangyasereg által. És mindezek az elemek valamilyen címet, nevet, identitást, logót formáznak. Izgalmas, merész világ ez, és van rá igény, úgy néz ki. Keressetek rá!
John Ed De Vera esetében mesteri hasítóművészről beszélünk. Hogy instant legyen a szerelem ebben a rohanó világban, figuratívak a kompozíciók, a média, film, irodalom világából kiemelt hírességekkel teletűzdelve. Egyszerű a recept, könnyen olvasható, tetszetős, törékeny a végeredmény, viszont sok munkát, kitartást, odafigyelést igényel. S jöhet a világhír! Többen is űzik ezt a fajta művészetet, rengeteg jó példát szolgáltat a világháló. Instagramon megtaláljátok a vágásait.
Megjelent a Cimbora 2019/9-es számában
Virágos, macskás „kiállításparti”
A Szín-téren: Nicolas Party
Színtér
Tanult, iskolázott festő, aki korábban utcai falfirkászként dolgozott. Stílusa elárulja, hogy 3D-s képeket gyártott évekig, ideje másik felében pedig művészeti múzeumok padlóját koptatta. Művészete azt jelzi, hogy a világ, ahogyan ismerjük, alakul a megjelenített képe által.
A képek árulkodása az ismeretlenről
A Szín-téren: a gondolatfestő René Magritte
„Szeretem Az Eleven Szerelmet, A Felforgató Humort, A Lehetetlent És Az Illúziót. Szeretem A Fiatal, Szabad Emberek Nevetését. Gyűlölöm A Lemondást, A Türelmet, A Hivatásos Hősiességet És Minden Kötelező Szép Érzést. Félek, Hogy Megismerem A Korlátaimat.” (R. Magritte)
Amikor a kép elkezdi saját életét élni
A szín-téren Sally Mann
Színtér
„Ha nincs rejtelmesség a fényképedben, ne fáradj tovább, inkább ne is készítsd el.”„Gyönyörű képeket szeretnék készíteni, de úgy, hogy legyenek életerővel telítettek.”Sally Mann
Átfestett históriák
A szín-téren Zhang Xiaogang kínai festőművész
Színtér
„A brit kísérleti művész, Eduardo Paolozzi könyvében olvastam egyszer néhány gondolatot, ami nagyon hatott rám. Azt írja, hogy az embernek nagyon könnyen jöhet igazán jó ötlete, de pont olyan könnyen el is szúrhatja, ha rossz kifejezési eszközt választ hozzá. Vagy lehetnek megfelelő eszközei, de letisztult ötlet nélkül nem sokra megy." Zhang Xiaogang