Színtér
A világjárvány idejére megnyitotta vidéki birtokának, műhelyének kapuit, és csoportos kiállítást szervezett. Jöttek is az előjegyzett látogatók, hogy szemrevételezzék a természet és művészet együttélését.
Beltéri kiállításokon is szerepelt, egyik alkotását például csak az utcáról lehetett látni, a kiállítótér hatalmas ablakain keresztül. Egy kastélybeli kiállítása úgy látogatható, hogy a tágas tér oltóközpontként működik, így a vakcina mellett katarzisban is részesülhet a földi halandó.
Természeti környezetünk megóvására hívja fel a figyelmet, különös tekintettel az erdők, óceánok állat- és növényvilágának fennmaradására. Víz alatti kaktuszszobrai nem feltétlenül szemünk gyönyörködtetésére készültek, hanem korallzátonyok felélesztésére, mintegy posztamens gyanánt. Annyi, hogy nem kocka-, hanem kaktusz formájú ez a talapzat, amely alárendelődik, felemeli a természetet. Érdekes gondolat, izgalmas értelmezhető szálakat kínál, ugye, hiszen a kaktuszról tudjuk, hogy víz nélkül, tikkasztó pusztaságban is megél.
Visszatérve a talapzat, posztamens gondolatához, az alkotó víz alatti szoborparkjához, az is kiolvasható ebből a gesztusból, hogy az ember itt megteremti a lehetőséget, amelyet többször elmulasztott már, gondolok itt a féktelen halászatra, mérgezésre, szennyezésre, és nem saját érdekeit, hanem a természeti egyensúly visszaállítását helyezi előtérbe. A szobrokra ültetett korallok végül is a biodiverzitás megerősítésére tesznek kísérletet.
A zene fontos szerepet játszik életében. Fuvolázott gyerek- és ifjúkorában, ez segítette ritmusérzékét, valamint különböző rendszerek megértését. Sok klasszikus és elektronikus zenét is hallgat, saját bevallása szerint dallamokat hall a fejében, amikor alkot. Figyeljétek meg ezeket a vonalas falfestményeit, ritmusuk, zeneiségük van, képiségükben pedig a kottákat idézik.
Ki lehet próbálni: segít vajon, ha dúdoltok rajzolás közben?
Megjelent a Cimbora 2021/3-as számában
Bűvhálóból szőtt labirintus
A Szín-téren: Chiharu Shiota japán alkotó
Színtér
Gondolatiságában érdekes mozzanat, utalás az emberek közötti viszonyokra, a lelkiállapotainkra. Vannak szálak, amelyek összekötnek bennünket, de idővel összekuszálódhatnak, elszakadhatnak ezek a kötelékek közöttünk, aztán ha akarjuk, felvehetjük újra, hogy megerősítsük kapcsolatainkat.
A lényegre összpontosítva
A Szín-téren: Alberto Giacometti
Színtér
Megkerülhetetlen név számomra, egyféle örök szerelem. Gyermekkoromban mutatta a szobrait apám, aki szintén szobrász, mint az édesapja, a nagyapám. Én nem lettem az, mert, ugye, Giacometti grafikái, festményei éppúgy lenyűgöztek, mint lecsupaszított, vékony szobrai. Azóta is imádom, a munkáit is. Nem hiszem, hogy ebben lesz már változás.